Tüplü Fidan Papaz Erik Fidanı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Tüplü Fidan

PAPAZ ERİK FİDANI

 

Verimi iyi olan Papaz Erik ağaçları geniş, sık dallı ve yayvan taç oluşturur. Erken çiçeklenmeden dolayı bazı yıllar ilkbahar geç donlarından zarar görür. Papaz Eriği Genelde yeşil döneminde Nisan sonu hasat edilir. Hasat edilmezse Haziran sonu kırmızı oluşumda da hasat edilebilir. Meyve 20-25 gr. ağırlığında yuvarlak sap tarafı hafif basık, karın çizgisi belirgin ve çukurdur. Meyve dış kabuk parlak yeşil, meyve eti sert, sulu ve açık yeşil renktedir. Kırmızı ya da tam olum döneminde ise meyve et dokusu Kısmen kendine verimli olmakla birlikte aynalı çeşidinin tozlayıcı olarak bulundurulması verimi artırır.

Her rakıma dikim yapılabilecek Erik türlerinden biridir.

 Arazilerinize çoklu dikim yapmak istediğinizde biz fidanciyiz.com dan danışmanlık ve teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Fidanınızı, özel tasarlanmış bitki kutumuzla ve anlaşmalı kargoyla gönderimini sağlamaktayız.

 

Fidan gönderim yaşı: Aşı yaşından itibaren 2-3 yaş aralığı.

 

Fidan durumu: Tüplü ve 12 ay dikime elverişli.

 

Saksıda yetiştiricilik: Uygun toprak ve saksıda yetiştirilebilir. Saksıda ki Erik fidanı için, taç oluşumu aşağıdan verilmelidir.

 

Fidan dikim mesafesi: 6 metre dikim aralığı ve 6 metre ara mesafeleri yeterli olabilmekte. Geniş geliştiği unutulmamalıdır.

 

Sulanması: Bölgesel şartlara göre sulanması tavsiye edilir. Örnek bir ölçü vermek gerekirse Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa.

 

Ömrü: Çok yıllık.

 

Bakımı: Gübrelenme ihmal edilmemelidir.

 

Büyüme Hızı: Orta kuvvette gelişim.

 

Genel gübreleme: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre ve fidan dikim dönemleriyle sezon başlangıç dönemlerinde iyi yanmış çiftlik gübreleriyle takviye yapılmalıdır.

 

Verdiğiniz siparişler 24 saat içinde kargoya teslim edilir. 

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...