Tüplü Fidan Kırmızı Ahududu Fidanı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

 Kokulu verimi yüksek, her rakımda hobi amaçlı yetiştiriciliği yapılabilen diğer ahududu çeşitlerine göre aroması yüksek, meyveleri daha koyu olan bir çeşit olan ahududu fidanını hobi amaçlı her rakımda yetiştirebilirsiniz.

 

Ø Gönderilen Ahududu Fidanı Teknik Detayları

Ø *Ahududu Fidanı Gönderimi:Firmamız tarafından sadece fidan göndermek için üretilen orjinal fidan kolisinde gönderim yapılır.Fidanının üzerinde fidanın hangi cins olduğunu belirten fidan etiketi bulunmaktadır.

Ø Ahududu Fidanı boyu genelde 50-100 cm arasında gönderilmektedir.Mevsime göre bu boy aralığı artabilir veya azalabilir.

 

Ø *Tavisye Edilen Dikim Bölgesi:Her rakım

Ø *Hasat Zamanı:Haziran ayı içerisinde.Hasat rakıma ve bölgeye göre değişebilir.

Ø *Ahududu Fidanı Mevsimsel Durumu:Yaprak döken bir bitkidir.Kışın yapraksz bir şekilde fidanları teslim alırsınız

Ø *Ahududu Fidanı Saksıda Yetiştiriciliğe Uygunmudur:Evet uygundur.Asgari 10-20 litrelik bir saksı içerisinde yetiştiricilik yapabilirsiniz.

Ø *Ahududu Fidanı Üretimi:Size gelecek olan ahududu fidanı  çelik veya doku dültürü ile üretilmiştir.

Ø *Ahududu Fidanı Teslim Aldığınızda Yapmanız Gerekenler:Fidanlarınızı teslim aldığınızda kolisinden hemen çıkartın ve hafif bir şekilde sulayın ve mümkünse gölge bir alana alın.

Ø *Ahududu Fidanı Dikimini Ne Zaman Yapmalıyız:Fidan dikimlerini güneşlenmenin en ez olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinden yapmanız her zaman daha mantıklı olacaktır.

Ø *Ahududu Fidanı Dikimi Nasıl Yapılmalıdır?Fidan çukurunu en boy yükseklik olarak 50-60 cm ebatlarında açınız.Fidanınız aşı noktası varsa aşı noktası güneye gelecek şekilde fidanı dik bir şekilde yerleştiriniz ve aşı noktasının 10 cm altına kadar toprakla doldurunuz ve asgari 20 litre can suyu veriniz.Yaz dikimlerlerinde fidan adaptasyonu sağlayıncaya kadar 5 günde bir 3 defa sulama yapınız.Fidan dikiminde kesinlikle doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi olan hayvansal gübre kullanımını yapmayınız.

Ø *Ahududu Fidanı Sulaması:15-20 günde bir

Ø *Ahududu Fidanı Gübrelemesi:Hobiciler için en ideal gübreleme organik gübreleme programıdır.Ziraa hata yapma olasıkları yok denecek kadar azdır.Ağaç yaşı 1 kg olacak şekilde solucan veya yarasa gübresini 3 e bölerek kışın, bahar veyaz dönemlerinde bitki toprağına karıştırarak verebilirsiniz.

Ø *Ahududu Fidanı Hastalık ve Zaralı Mücadelesi:Organik mücadele için ideal gülleci bulamacını verebilirsiniz.Gülleci bulamacı uygulaması kışın , çiçek döneminde ve meyve nohut büyüklüğüne geldiğinde verilebilir.

 

Verdiğiniz siparişler 24 saat içinde kargoya teslim edilir. 

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...