Amasya Elma Fidanı Tüplü

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Tüplü Fidan

AMASYA MİSKET ELMA FİDANI

 

Ülkemizin çok sevilen çıtır ve meşhur elma çeşitlerinden birisidir.

Meyveleri küçük, aroması çok güzel olan bu elma çeşidinin diğer önemli avantajı ise her rakımda yetiştiriciliği yapılabilir. Önemli bir not daha düşersek, sahil bandına dikimini biz evedairbutik.com olarak tavsiye etmiyoruz.

Arazilerinize çoklu dikim yapmak istediğinizde biz evedairbutik.com dan danışmanlık ve teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Fidanınızı, özel tasarlanmış bitki kutumuzla ve anlaşmalı kargoyla gönderimini sağlamaktayız.

 

Fidan gönderim yaşı: Aşı yaşından itibaren 1-2 yaş aralığı.

 

Fidan durumu: Tüplü ve 12 ay dikime elverişli.

 

Saksıda yetiştiricilik: Uygun toprak ve saksıda yetiştirilebilir. Saksıda ki Elma fidanı için, taç oluşumu ne kadar aşağıdan verilebilirse o derece iyi olacaktır.

 

Fidan dikim mesafesi: 5 metre dikim aralığı ve 5 metre ara mesafeleri yeterli olabilmekte. Geniş geliştiği unutulmamalıdır.

 

Sulanması: Bölgesel şartlara göre sulanması tavsiye edilir. Örnek bir ölçü vermek gerekirse Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa.

 

Ömrü: Çok yıllık.

 

Bakımı: Budanma ve gübrelenme ihmal edilmemelidir.

 

Büyüme Hızı: Orta kuvvette.

 

 

Genel gübreleme: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre ve fidan dikim dönemleriyle sezon başlangıç dönemlerinde iyi yanmış ahır gübreleriyle takviye yapılmalıdır.

 

Verdiğiniz siparişler 24 saat içinde kargoya teslim edilir. 

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...